1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjitruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

Zombie Escape 5.0 | UPDATE 1 ( 02.01.2017)

Tema tek 'AMX - Addon's' e hapur nga T.bo, 30 Dhjetor 2016.

View Users: View Users
 1. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2
  PËRSHKRIMI

  - Përshkrimi:
  Pas suksesit qe kam pasur me [KG] - Zombie Escape [+FastDL] njeherish ka qen Serveri i pare me kete Mod ne Shqiperi/Kosove , tash e 2 muaj kam filluar krijimin e - Zombie Escape Addons 5.0 , addonsat jane krijuar nga un , mbi 90% te pluginsav kryesor qe e mundesojn aktivizimin e modes Escape jane te Ediuar dhe krijuar poashtu nga un , Addons te ZM Escape ka gjithandej ne bote mirepo te gjitha jane ne shitje , ato qe jane publike (2-3 addonsa) nuk punojne dhe duhet me i editu per me funksionu , kjo mod eshte mjafte e perhpaur ne gjithe boten , vlen te theksohet se eshte nje nder modat me te pelqyera si ne CS 1.6 ashtu edhe ne CS GO dhe ze vendet e para ne GT .

  - Modat Aktive
  - AmxModX
  - Metamod
  - Dproto
  - Linux

  YouTube - Ne kete Video mund te shihni me shume rreth ketyre Addonsav .  NJOFTIM

  - Verzioni: 5.0
  - Autori: Valton T.bo Islami

  - Lista Plugins-av te Edituar dhe Krijuar nga un :

  - KG-ZombieEscape-v5.0.amxx (Edituar)
  - KG-Owner.amxx (Krijuar)
  - KG-Vip.amxx (Krijuar)
  - KG-ZmEscapeVIP.amxx (Krijuar)
  - KG-EscapeLevels.amxx (Edituar)
  - KG-EscapeGuns.amxx (Edituar)
  - EscapeGamePlay.amxx (Krijuar)
  - KG-Shopmenu.amxx (Krijuar)
  - KG-zm-shop.amxx (Krijuar)

  Ka dhe shume Pluginsa te tjer qe i kam Krijuar respektivisht Edituar dhe qe gjenden ne keto Addons , mirepo per shkaqe privatsie nuk i kam shenuar !!!  New Models (Skins , V Knifes etj)
  New Sounds (ZM Appears , Infect , Hit etj)
  New Weapons (Shume Modelsa te ndryshme te armve)
  New Background Sounds (3 Gameplay Sounds krejt ndryshe nga Serverat e tjer)
  New Plugins
  +Special New Year Pack (Sounds , plugins , models ) - Extra per fundvit .


  Sipas deshires suaj Level System mundet me u ndal dhe behet Classic dmth armet jane free te gjitha dhe nuk ka levele .


  FOTO

  - Foto :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Per shkak se Limiti i fotografive per ti postuar eshte 20 un i uploadova te gjithe Fotot e tjera ne nje album .
  Albumi : http://imgur.com/a/ZrPbT


  UPDATED (02.01.2017)

  NEW - VoteVip System

  Foto : http://imgur.com/a/TYkm5


  Per qdo map do te votohet qe nje nga playerat te jet VIP per aq sa zgjat aj Map , votimi eshte shume i thjeshte duke shkruar votevip ne chat pastaj hapet menuja dhe mund te votojme per kend te deshirojme .

  1.Nuk mund te Votoni per veten tuaj.
  2.Lojtaret qe aktualisht jan Vip nuk mund te votohen .  SHKARKIMI

  - Keto Addons per momentin jane ne Shitje , per çmim kontakto ne FB : www.fb.com/valtoni2 .
  Perveq Addonsav pas blerjes gjithashtu jam ne dizposicion nese keni nevoj per ndonje editim rreth tyre , po ashtu nese keni deshire per futjen e ndonje sendi te ri nuk do ket fare problem !!!

  Gjithashtu keto Addonsa mund ti testoni ne keto IP : 164.132.4.160:27016


  Njoftoj Adminat qe per shkak te limitit te Fotografive (Images) me eshte dashtur ti heq Fotot (Pershkrimi , Njoftim , Shkarko etj.) qe jane te cekura ne rregulloren e Postimit nga Scrapper !!!
   
  #1 T.bo, 30 Dhjetor 2016
  Last edited: 2 Janar 2017
  Fress pëlqen postimin.
 2. RanGerSONE

  RanGerSONE Leitenant

  Anëtarësuar:
  6 Prill 2013
  Postimet:
  359
  Pëlqime të marrura:
  1
  Hiqe aty ku e ki bo autor t.bo se ti n pawn si ki dy lidhje. Ty 1 pytje me ta bo t rrzoj mejher per toke e le mo shka muj t boj.
   
 3. eBangeR

  eBangeR Fillestar

  Anëtarësuar:
  3 Dhjetor 2016
  Postimet:
  3
  Pëlqime të marrura:
  0
  a bojn 100% ?
   
 4. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2

  Faleminderit , edhe nje here Autori i Addonsav jam un , nese dikush i gjan keto Addonsa dhe mendon se i kom kopju une automatikisht i fshij , sa i perket lidhjes teme me ksi sene urdhno jo 1 po 30 bomi nese din me formulu najnjo , qifti i jot u msu me marr pluginsa e addonsa hazder ngoogle kshtu qe nuk habitna qe keni kaq shum inat kur dikush nKS krijon diqka vet (Gje qe ndodh 1 ne 20vjet se jeni shume mrapa) .
   
  #4 T.bo, 2 Janar 2017
  Last edited: 5 Janar 2017
 5. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2
  Vlla bajne munesh me testu te serveri jem qysh e kom cek ma nalt .
   
 6. ScrappeR

  ScrappeR Owner : KosovaZM
  Super Moderator

  Anëtarësuar:
  16 Nëntor 2010
  Postimet:
  1,948
  Pëlqime të marrura:
  18
  Shum mir veq se disa plugin nuk vyn dhe do bojn lag: multilingual.amxx adminhelp.amxx imessage.amxx scrollmsg.amxx
   
 7. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2

  Faleminderit , po tash kto dit e qes updaten e re , kan me u hek shume sene tpanevojshme edhe gjithashtu i kam editu disa pluginsa tjer te nevojshem per ket Mod .
   
 8. RanGerSONE

  RanGerSONE Leitenant

  Anëtarësuar:
  6 Prill 2013
  Postimet:
  359
  Pëlqime të marrura:
  1
  Ahhahahaa un marr pluginsa hazder demek. Edhe un ksaj pune qe 1 vjet ja pasna nis sipas teje a po?
  Fb.com/artan.zm
  A bon ni kerkes djali jem boma qitu e t kallxoj qka osht me dit me vepra. E jo me fjal.
  Ty qka osht variabla se di qka o e le mo mej kriju addonsat ti. Ki shku veq jawki ndrru ngjyren e hudit e pom thu i kom kriju .
   
 9. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2

  Dashta me lan kit pun anash po paske qef me hanger shume mut , mvjen keq per kit shprehje se sma lejon morali as etika po me njerz si ti nuk ka kufi as moralisht as ka ana etike , un ma nalt i kom postu kto addonsa gje qe jan fakte apo ndrysh deshmi te gjalla , e nuk jon fjale , nese ke pak tru dhe e perdor aj i cili osht tu ba fjal ktu je ti , qe prej replikes tpare tu u fry kishe un di ti zdin as edhe 1 fakt tvetem nuk e ki , per dallim me mu qe i kom qit me foto e me kejt , pom vjen keq met than po vjet ski sa luj un CS e merrna me keto sene , nese e gjan najher autorin e ktyne Addonsav ose Pluginsav qe i pasna "vjedh" munsisht postoj ktu nforum , un i kom cek pluginsat tcilt i kom editu e tcilt i kom kriju vet , ti ktu nforum as kerkun nhamom nuk ki as edhe 1 plugins qe e eke editu se le ma me kriju vet , www.fb.com/valtoni2 nese vazhdon me hanger mut hale ose qe e ke ba gati at pytjen qe e ke cek nfillim , gjitha tmirat .


  Ktu shihet mjaft mire sa je i ditur per keto sene hahahahah , per info x0n1x qe tka ndihmu eshte edhe vllau jem qe eshte hale ma i vogel se un , besoj qe kto fakte tbajne mu pirdh e me mshel gojen .

  [​IMG]
   
  #9 T.bo, 6 Janar 2017
  Last edited: 6 Janar 2017
 10. RanGerSONE

  RanGerSONE Leitenant

  Anëtarësuar:
  6 Prill 2013
  Postimet:
  359
  Pëlqime të marrura:
  1
  Lol xonixi jo.
  Qyre ma nalt dinni ma ka pat kthy pergjigjen ;) po edhe aj ska dit se at her jeni kon nooba veq ju testojsha sa dini. Ropt pos scrapperit qe din tjer ska qe din.
  Nejsr mos t bohmi sikur me kon -18 me kto gjona. T kom qu kerkes n fb atje folim
   
 11. -_duck for ducks_-

  Anëtarësuar:
  3 Janar 2016
  Postimet:
  39
  Pëlqime të marrura:
  0
  O fmi i k*rit kap fshije postimin ky ven osht mej postu addonsat +LINK PER DOWNLOAD T'Licensume e jo me shit se ka tjeter ven SHLIR FSHIJE POSTIMIN BRO ;)
   
 12. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2
  N2016 ja ke fillu me hi nket forum ja nise me qit rregulla , i vogel je per kto sene haver , nuk jom i pari e as i fundit qe qes Addonsa nshitje ne ket forum , perderisa nuk egziston as 1 rregull qe ndalon ski nevoj me hap gojen shume se pe shoh qe po ju djeg kogja shume qe i kom qit kto addonsa , e di qe kini qef mi pas edhe ju po faj sju kom qe si kini 2 lidhje me kry , ka njerz tjer legjitim nkit Forum qe mujn mem than a me fshi a jo , perderisa ata nuk ma ndalojne veq ju pershendes .
   
 13. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2

  Ju tesojsha sa dini hahahaha , mos mshti tash mi qit kejt mesazhet nfb qe i ki me to met ba hor le me qekaq .
   
 14. x0n1x.#

  x0n1x.# Hero

  Anëtarësuar:
  19 Korrik 2013
  Postimet:
  762
  Pëlqime të marrura:
  0

  o loqka jem me kan me dit ti pak smi kishe lyp filet .SMA te addonsav tmi nPM po i kishe bo vet, kshtu qe le mos i shti hunt gjithkun lej njerzt rahat, kqyri punt tua, klm.

  p.s un kom pas me mar graden AMX MOD e ti koke dal mem kallxu a di un a jo, kush u met me vlersu nkit forum ncncncn.
   
 15. RanGerSONE

  RanGerSONE Leitenant

  Anëtarësuar:
  6 Prill 2013
  Postimet:
  359
  Pëlqime të marrura:
  1
  Hahahahaa po mir de ajde fb.com/artan.zm ajde e qelim 1 grup ju dy kundra meje e pe shohim kush po dika ma mir masi dy qen po dojn me honger 1 luan.
  Qu ecni folni aty te shohim hale valtoni sma ka pranu kerkesen
   
 16. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2
  Oj lop nuk o veni ktu per me repliku sene palidhje , njeri pa tru po shihesh qe je hale pa pjek hale me men tfmive mas pari fbn e ka fake , ta pranova po ish kan mir me ma ba add me fb tane personale qather munesh me le si luan .
   
 17. x0n1x.#

  x0n1x.# Hero

  Anëtarësuar:
  19 Korrik 2013
  Postimet:
  762
  Pëlqime të marrura:
  0
  HAHAHAHAHAH o luan, vepro pak mos rri veq tu fol, www.facebook.com/xonix.kg.2 qe ku e ki fb munesh me fol ti se as qe e kom njet mu merr me fmi qe jon hala npubertet e ju doket vetja mbret.
   
 18. -_duck for ducks_-

  Anëtarësuar:
  3 Janar 2016
  Postimet:
  39
  Pëlqime të marrura:
  0
  New user ekom se jom ma moti se ti nese t vjen inati stkam faj <3
   
 19. RanGerSONE

  RanGerSONE Leitenant

  Anëtarësuar:
  6 Prill 2013
  Postimet:
  359
  Pëlqime të marrura:
  1
  Xonix masi kokna n pubertet a guxo me perbe shoq qe i kom -19 vjet?
  Ajt perbeje allahun me camer kem me fol ti paqaa un -19 vjet...
  Shum mir thash ma nalt ju dy wllaznit kundra meje... aatij valtonit i kom shenu sma ka kthy mo pergjigjen... ty tash t shkruj edhe te kqyrim ju fansa t scrapperit jeni sun shkoni ma nalt
   
 20. T.bo

  T.bo Leitenant

  Anëtarësuar:
  29 Qershor 2012
  Postimet:
  378
  Pëlqime të marrura:
  2


  Oj lop ti 30 munesh mi pas po pasha ni zot nti paqe ma shume se 10 me men un dha dorheqje prej cs , i pari ke hanger ktu , tkom than gjaj qito addons po sun i gjan se tkom percjell edhe nfb sa njeri ta kish palu tut than menemadh , ule pak kryt ec pertoke se heret a von ka met ra nmen po ka me kan von .
   

Shpërndaje faqen