1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

RUST / Application has been blocked from accessing Graphics Hardware.

Tema tek 'Lojërat për PC' e hapur nga shocksyylele, 6 Gusht 2016.

View Users: View Users
 1. shocksyylele

  shocksyylele Fillestar

  Anëtarësuar:
  6 Gusht 2016
  Postimet:
  2
  Pëlqime të marrura:
  0
  Hey djema ktu une po du me ju ndihmu pak per do probleme qe po i ban Rust , n fillim ose ta qet , Application does not support this Graphics hardware.

  http://prntscr.com/c2ei9s / Screenshot qysh duket.

  Ne fillim ti duhesh me shku me downloadu HWMonitor, edhe me e kqyr Temperaturen e CPU/GPU , Mas asaj dhezet loja edhe kqyret temperature , nese osht 90+ C* dmth osht diqka problem me temperature.

  http://prntscr.com/c2eeqy / Kshtu duhet mu dok , ne fund Temperatura.

  Nese nuk ki problem me temperature atehere jane : Video Drivers / Graphic Drivers , ose Proccessori.

  Per me ndreqe kta ju duhet me i ba update Driverat e tu ku mundesh mi gjet ne : [font=arial, sans-serif]Download Drivers - AMD.com [/font]
  [font=arial, sans-serif][size=large][font=arial, sans-serif]Drivers - Download NVIDIA Drivers [size=large][font=arial, sans-serif]Drivers & Software - Intel [/font][/font][/size][/font][/size]


  [font=arial, sans-serif][size=large][font=arial, sans-serif][size=large][font=arial, sans-serif]Kshtu e kam ndreq une , nese nuk ju bon , shikoni ne Internet dhe mund ta zgjidhni.  :rolleyes: [/font][/font][/size][/font][/size]
   

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2019 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

eSportsKosova.com - Komuniteti i gamerave Shqipetar

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]