1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

Rregullat!

Tema tek 'Rregullat e Forumit' e hapur nga WeapoN, 10 Qershor 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
View Users: View Users
 1. WeapoN

  WeapoN Administrator
  Administrator

  Anëtarësuar:
  8 Qershor 2010
  Postimet:
  1,046
  Pëlqime të marrura:
  0
  Thyerja (shkelja) e Rregullave
  Shkelja apo thyerja e Rregullave te Forumit rezulton me denim apo ban/ban permanent!

  Si te anashkalohet denimi apo bani?!
  Per te anashkaluar denimin apo banin, duhet qe te lexohen me kujdes rregullat qe gjenden ne kete topik!

  Aktivitetet ilegale
  Postet apo mesazhet private (PM) qe permbajne cheatsa, tutoriale per hack, virusa dhe programe te ndryshme keqberese, rezultojne me ban permanent + fshirje te userit.

  Hot Links
  Kesaj rregulle do ti kushtohet shume rendesi!
  Eshte e ndaluar qe te postohen linkat e ndryshem pa e futur ne code.
  Kjo behet duke klikuar ne butonin [​IMG], apo menyra tjeter "
  Code:
  linku[./code] (pa pike).
  Ai qe nuk e respekton kete rregull do ti terhiqet verejtja, ne qoftese vazhdon do te mirren masa.
  
  [b][u]Hapja e topikave te njejte[/u][/b]
  Per ta anashkaluar hapjen e topikave te njejte, duhet qe te perdoret Search Function.
  Kur e hapni ndonje topik dhe nuk e gjeni me search, pastaj me vone e vereni se ai topik ekziston, lajmeroni moderatorin e atij sekcioni dhe ai do ta beje merge topic.
  Vetem ne raste te vecanta, temat e njejta do te fshihen!
  
  [b][u]Reklamat[/u][/b]
  • Postet apo PM me permbajtje te reklamave te ndryshme, ndalohen rreptesisht (vetem nese eshte lejuar nga staffi i ESK).
  • Postimi i IP ne CHAT me qellim reklamimi, ndalohet rreptesisht (vetem nese Antari bon kerkes per IP e ndonji serveri ateher lejohet)
  • Users qe kan ne Bannera webfaqe te ndryshme per reklam duhet patjeter qe te ket linkun e ESK ai webfaqe qe reklamon, duke i plotesu kushtet e rregullores se [url=http://esportskosova.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=37]ESK Marketing[/url]
  
  [b][u]Postet me qellim te rritjes se numrit te tyre[/u][/b]
  VEMENDJE: Numri i posteve nuk te jep ndonje privilegj qe te marresh ndonje moderator apo ndonje gje tjeter!
  Keni kujdes respektoni rregullat e meposhtme:
  
  [b][u]Spamming[/u][/b]
  Spam-i eshte postimi i reklamave, posteve fyese, apo posteve te padeshiruara ne forume interneti.
  [u]Pra:[/u]
  • Spam konsiderohet topiku/posti i cili nuk ka te beje asgje me kategorine/threadin.
  • Spam konsiderohet çdo postim i cili behet vetem me smiley, psh " :mrgreen: "
  • Spam konsiderohet çdo post i kote, ku anetari thot vetem "flm, bravo, lol" etj.
  • Spam konsiderohet çdo lloj double-posti. (Nese doni me shtu najsen ne postin e posa bere, ja beni edit dhe postoni aty.)
  
  [b][u]Denimet[/u][/b]
  - Nese beni spam, ju terhiqet verejtja!
  - Nese nuk ndaleni e vazhdoni, ju fshihen postet. (kjo varet nga konsulltimi i staffit)
  - Nese verejtja e fshirja e posteve nuk ka rezultuar me asgje, do ta merrni butonin: [img]http://i47.tinypic.com/2web76g.gif[/img]. 
  Per aq kohe sa e keni butonin, postet qe i beni nuk ju numrohen te numri i posteve te pergjithshme.
  - Nese antari bon reklam ne chat me postimin e IP apo website te ndryshme ndeshkohet me ban 1 dit (poashtut mund ti terhiqet vrejtja per reklamim - Warn..)
  - Nese antari ofendon ndonji antar apo staff pa marr parasysh ne poste apo chat ndeshkohet me ban 3 dit.
  - Nese antari permban foto me permbajtje erotike (avatar apo signature) ndeshkohet me ban 1 dit. 
  
  [b][u]Ndalesat e antarve te thjesht per hapje te temave te reja: [/u][/b]
  Neper forum ekzistojne disa pjes ku antart e thjesht nuk jan te lejuar me bo hapje te rreja te temave si psh ne [url=http://esportskosova.com/forum/viewforum.php?f=2]News&Info[/url] etj, pra qdo teme e hapur nga antart e thjesht neper keto vende do te fshihen nga stafi..
  
  [b]Me respekt. [/b]
  [color=#FF0000]eSportsKosova staff.[/color]
  [b]WeapoN[/b]
   
 2. LongHorn

  LongHorn The Chief
  Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  8,342
  Pëlqime të marrura:
  57
  Update
  08.04.2013


  • Users qe kan ne Bannera webfaqe te ndryshme per reklam duhet patjeter qe te ket linkun e ESK ai webfaqe qe reklamon, duke i plotesu kushtet e rregullores se ESK Marketing
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2021 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

eSportsKosova.com - Komuniteti i gamerave Shqipetar

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]