1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

Pyetje dhe pergjigje

Tema tek 'Feja Islame' e hapur nga doctorx., 11 Qershor 2010.

View Users: View Users
 1. dril0n

  dril0n Leitenant

  Anëtarësuar:
  4 Maj 2011
  Postimet:
  435
  Pëlqime të marrura:
  0
  para se me hin ne wc thu Bismilah edhe hin me kam te majt, e kur te dilsh del me kam te djatht edhe thu Gufraneke
   
 2. mr.driki

  mr.driki Hero

  Anëtarësuar:
  24 Dhjetor 2011
  Postimet:
  930
  Pëlqime të marrura:
  0
  Para se me hy ne Nevojtore thu Bismil-lah All-llahumme inni e udhu bike minel-hubthi vel-habaithi. Qe do te thot:
  Me Emrin e Allahut, O Zot kerkoj mbrojtjen Tende nga djalli mashkull apo femer dhe nga qdo veper e ndyte.


  Dhe pasi qe dalesh nga nevojtorja del me kemb te djatht sepse me kemb te majt hyn dhe thua. Gufraneke. Qe do te thot: Kerkoj faljen Tende o Zot.
   
 3. dril0n

  dril0n Leitenant

  Anëtarësuar:
  4 Maj 2011
  Postimet:
  435
  Pëlqime të marrura:
  0
  hej a munet mem kallxu dikush ku duhet mi qu pytjet te enis rama ne facebook a me ja qu atu ne chat a qysh se smerrna vesh qaq ne facebook
   
 4. mr.driki

  mr.driki Hero

  Anëtarësuar:
  24 Dhjetor 2011
  Postimet:
  930
  Pëlqime të marrura:
  0

  Po pasi qe bohesh like dmth te faqja Enis Rame-s ne FB ja qon pytjet ne wall..:) Selam Alejkum
   
 5. dril0n

  dril0n Leitenant

  Anëtarësuar:
  4 Maj 2011
  Postimet:
  435
  Pëlqime të marrura:
  0
  we alejkumu selam dmth a e shohin edhe tjert pytjen a veq ai ?
   
 6. ruSkov

  ruSkov Legend

  Anëtarësuar:
  12 Korrik 2011
  Postimet:
  1,250
  Pëlqime të marrura:
  0
  Selam Alejkum, QE vlla ta gjeta kto per mi ba pytje permes msn <!-- e --><a href="mailto:p[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> , ose permes <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.qsi-ks.com/webi/ligjerata.php?hoxha=Enis%20Rama" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.qsi-ks.com/webi/ligjerata.ph ... nis%20Rama</a><!-- m -->
   
 7. mr.driki

  mr.driki Hero

  Anëtarësuar:
  24 Dhjetor 2011
  Postimet:
  930
  Pëlqime të marrura:
  0


  Po nese ja dergon ne wall, atehere e shofin te gjith por me sa di un mund te ja dergosh, edhe personalisht me imail apo, me ndonje menyr tjeter qe osht ne FB. Dhe aj pastar pergjigjet ne videot po nuk ta permen emrin se kush ja ka dergu pa merak..:)
   
 8. wispeN

  wispeN Nëntoger

  Anëtarësuar:
  26 Mars 2012
  Postimet:
  80
  Pëlqime të marrura:
  0
  kur i vesh kpucat fillon me te djathten edhe i desh me te majten
   
 9. 4LBBiG.

  4LBBiG. Super Moderator
  Super Moderator

  Anëtarësuar:
  23 Qershor 2010
  Postimet:
  4,485
  Pëlqime të marrura:
  0

  Ti qe e the ket fjal me siguri sje fal kurr njet tane, edhe familja jote skan edukat fetare. Un edhe pse s'falna ne klas kurr saher tju kallzoj tklases qe falna m'respektojn gjith edhe ju vjen shum mir. Po ti je qaq ult sa qe je hi n'at boten e kullerav e tash kishe po foli diqka.
   
 10. tshn

  tshn Pro Gamer
  Pro Gamer

  Anëtarësuar:
  16 Gusht 2011
  Postimet:
  464
  Pëlqime të marrura:
  0
  Ooo kadal merre veten me tmire bre , dalloje tmiren prej tkeqes , aj veq ka kallxu per klasen e vet qysh osht puna , ka kallxu qe nklas t'vet e bojn hor me pa tu u fal , kjo nuk duhet me tnal aspak prej Namazit , po ky veq e ka parashtru kete problem , e ti ktu me kcy e me prek ka familja njerin je hi pak gabim , ti nven qe me kqyr me i ndihmu kti vllau ti veq po e ronon me fjal.
  A u hi nboten e "kullerave" a so hi , per veti cdo sen e ka , kshtu qe tjera her "TAKE IT EASY".
   
 11. respawn

  respawn Major

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  336
  Pëlqime të marrura:
  0
  Transmetohet prej Seid El-Hudriut radiallahu anhu, se Pejgamberi sal-lallahu alejhi ve sel-lem ka thene:

  ''Kur isha ne Miraxh, me dergoi Xhibrili deri te nje numer i madh i krijesave te Allahut.
  Ishin meshkuj dhe gra, per te cilet disa njerez ishin te obliguar qe t'ju afroheshin atyre aneve.

  Ata prenin prej tyre nje cope mishi si papuce, pastaj ndonjerit prej atyre meshkujve dhe grave ate mish ua futnin ne goje, duke ju thene: Ha ashtu sic ke ngrene, ndersa ai ne ate ushqim do te gjeje vetem se vdekjen.
  E pyeta: O Xhibril, kush jane keta?
  Keta jane shpifesit, tallesit, ata te cilet kane mbartur fjalet e huaja; tha ai.
  Per kete shkak, Kur'ani thote:

  ''Mos ndonjeri prej jush deshiron qe te haje mishin e vellaut te vet te vdekur? Ata pra e urreni!'' (El-Huxhurat 12)"
   
 12. best~boy

  best~boy Major

  Anëtarësuar:
  27 Mars 2011
  Postimet:
  270
  Pëlqime të marrura:
  0
  Vllazen ju kisha lut qe qdo pergjigje ta ktheni me Adithe , me Ajete , jo nga mendjet tona sepse 1 gabim i vogel ndoshta na kushton shum . :)
   
 13. ass1stx

  ass1stx Toger

  Anëtarësuar:
  11 Qershor 2010
  Postimet:
  123
  Pëlqime të marrura:
  0
  Nje pytje qe bohet shum shpesh nga disa njerz te vendit tonë

  " Pse flisni arabisht në predikimet e juve, Zoti a nuk i di gjuhët tjera "

  ja edhe sqarimi nga Hoxha i nderuar Bekir Halimi

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vJ9Wnh1rVLg[/youtube]
   
 14. withstyle

  withstyle Tuesday
  Super Moderator

  Anëtarësuar:
  11 Korrik 2010
  Postimet:
  5,501
  Pëlqime të marrura:
  0
  qata ma nalt qa kan shkru si lexova amo po ta boj 1 replik ty,kjo qa e ke than ti sosht me ven hiq,pse?
  Qe pot kallxoj pse nklasen tem nSami Frasher kem pas do fetar po jem kon vetem xhuman qe e kemi fal sa mi than vetit musliman,po ni qik me emrin Morena Taraku ish miss Kosova 2011 mos gabofsha ajo u fal ne klas edhe kur e ka kry krejt Allahu kabull ja kem bo,po tash osht seni qe dihet qe ka edhe ateista po qa me bo na sju pengojm atyne ata sna pengojn neve edhe nfund krejt kena me jep pergjegjsi para Allahut e qaty ndryshojn senet.Kshtu qe veq dashta me te than qe ky sen dmth "met pa tu u fal ne kl te bojn horr" dallon nuk osht gjithka njejt,mir osht me ja kriju vetit 1far pozite pse jo edhe fetare.
   
 15. ass1stx

  ass1stx Toger

  Anëtarësuar:
  11 Qershor 2010
  Postimet:
  123
  Pëlqime të marrura:
  0
  Pyetje rreth vdekjes - Hoxhë Bekir Halimi

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XR9AORaqyo0[/youtube]
   
 16. root.

  root. Antarë

  Anëtarësuar:
  27 Shtator 2013
  Postimet:
  17
  Pëlqime të marrura:
  0
  Unë kisha 1 pyetje.

  A egziston vullneti i lirë në fenë Islame?
   
 17. liley

  liley Leitenant

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  412
  Pëlqime të marrura:
  0
  masi spaske marr pergjigje qe po tu pergjigjna une me ajete nga Kur'ani i madheruar

  “Thuaj: E Vërteta është nga Zoti juaj, prandaj kush do le të besojë, kush do le të mos besojë”. (El-Kehf, 29)

  “Thuaj: “O besimtarë. Unë nuk adhuroj atë që ju e adhuroni. As ju nuk adhuroni atë që adhuroj unë. Unë kurrë nuk do të jem adhurues i asaj që ju adhuroni. Ju keni fenë tuaj, unë kam fenë time”. (El-Kafirune, 1-6)

  “Thuaj: “O njerëz, ju ka ardhur e vërteta nga Zoti juaj, ai që shkon rrugës së drejtë e ka për vete, ndërsa kush shkon rrugës së shrembër edhe ai e ka për vete. Unë nuk jam tutori juaj”. (Junus,%20108)
   
 18. GeneraL-x

  GeneraL-x Reshter

  Anëtarësuar:
  20 Prill 2014
  Postimet:
  66
  Pëlqime të marrura:
  0
  doctor shume topic me vler vella i nderuar
  Zoti te ruaj ty dhe gjithe muslimanet ne pergjithesi
  Zoti na bashkoft ne xhennetin Firdews Amin .
   
 19. Esk.Fans

  Esk.Fans Fillestar

  Anëtarësuar:
  6 Nëntor 2016
  Postimet:
  1
  Pëlqime të marrura:
  0
  Pajtohna me temen e juv,
  Une jom MUSLIMAN
  une nuk rrej,
  me fal sfalna kurr
  se maj nmen kur jom shku mu fal
  HALLOWEEN e kom festu
  as ju mos u shitni muslimana tfort

  me do pyetje ju qes nOVER.

  Tona tzezat edhe ju i boni.

  NATEN E MIR.
   

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2019 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]