1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

..:: Kosova Gaming Server

Tema tek 'Serverët online' e hapur nga Soaa, 16 Prill 2018.

View Users: View Users
 1. Soaa

  Soaa Fillestar

  Anëtarësuar:
  16 Prill 2018
  Postimet:
  3
  Pëlqime të marrura:
  0
  Emri serverit: ..:: Kosova Gaming Server
  Ip e serverit: 193.104.68.59:27028
  Port: 27028
  Max player: 32
  Hosted : KGB
  Owners: Soaa
  Gametracker Link : https://www.gametracker.com/server_info/193.104.68.59:27028/
  Shtese:

  Na vyn admina qe jon aktiv dhe serioz +pak experienc, ju mirpresim.[/size]
  Instagram : Soa.KGS
   
 2. insingi

  insingi Moderator
  Moderator

  Anëtarësuar:
  23 Mars 2011
  Postimet:
  2,236
  Pëlqime të marrura:
  1
  Linku i eSportsKosova.COM duhet mu kon dikun nserver tanin, postoje 1 ScreenShot ktu qe ndodhet aj link, tani na e verifikojm se a ndodhet realisht a jo.
  Koha per permbushjen e k'ti rregulli: 48 orë / Deri me: 18.04.2018 - 23:00 /
   
 3. Soaa

  Soaa Fillestar

  Anëtarësuar:
  16 Prill 2018
  Postimet:
  3
  Pëlqime të marrura:
  0
  A po shenon ne rregullore ?

  MODA si te hapim nje TOPIC.

  shembull nga ky topic: http://esportskosova.com/index.php?threads/kosovazm-esportskosova-com.39292/
  Moda: Zombie Plague (modification extreme made by xxx)
  My Ad-dons: Zombie mod, verzion 6.2up (Kom shtu risi +update)
  Emri serverit: KosovaZM.EsportsKosova.Com [Zombie Plague 6.2] (old zombi)
  Ip e serverit: ip e juja
  Port: 27015
  Max player: 32
  +Dproto
  Hosted:
  kgb
  GameTracker link:
  Owners:
  emri juaj

  Shtese:
  Na vyn admina qe jon aktiv dhe serioz +pak experienc, ju mirpresim.


  INFO: Djem kshtu duhet me qel nje TOPIC, ata qe si permbahen rregullores keshtu tema shkon automatik LOCK nSHPORT, edhe qe vazhdon prap , e merrni BAN 3dit, ata qe si permbahen rregullores, ju lutem ata qe ju mshilen Serveri me kontaktu me mu ne PM ose me ndonje staf, qe ky server u mshel qe na me leviz temen e jo mu bo TEMA llug ktu, serverat e juv MSHEL, gjithashtu ne titull ju lutem vendoseni vetem emrin e serverit shkurt psh. eSports Public, mos vendosni free vip ksi gjena, shpjegojeni kete ne server ketu ku e keni SHTES, ju lutem!
  ju lutem rrespektojeni rregulloren, qe ku e keni CODET e gatshme:

  Code:
  [size=-1]Moda: Zombie Plague (modification extreme made by xxx)
  My Ad-dons: Zombie mod, verzion 6.2up (Kom shtu risi +update)
  Emri serverit: KosovaZM.EsportsKosova.Com [Zombie Plague 6.2] (old zombi)
  Ip e serverit: ip e juja
  Port: 27015
  Max player: 32
  +Dproto
  Hosted:
  kgb
  GameTracker link:
  Owners:
  emri juaj

  Shtese:
  Na vyn admina qe jon aktiv dhe serioz +pak experienc, ju mirpresim.[/size]
   
 4. -M-

  -M- Super Moderator
  Super Moderator

  Anëtarësuar:
  28 Korrik 2011
  Postimet:
  7,439
  Pëlqime të marrura:
  1
  posto foton ku tregohet link i forumit ne serverin tend perndryshe tema mbyllet dhe dergohet ne shporte.
   

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2018 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

eSportsKosova.com - Komuniteti i gamerave Shqipetar

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]