1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

HLDS 8279 (Jun 3 2019) *Autoupdate

Tema tek 'HLDS Linux' e hapur nga freeshoneeofficial, 12 Korrik 2019 në ora 19:53.

View Users: View Users
 1. freeshoneeofficial

  freeshoneeofficial Nëntoger

  Anëtarësuar:
  19 Mars 2016
  Postimet:
  84
  Pëlqime të marrura:
  11
  HLDS me versionin me te fundit te shkarkuara nga steamcmd ne linux.
  Testuar ne ubuntu.

  Site do ket gjithmone versionin me te fundit te HLDS
  http://hlds-alb.000webhostapp.com/

  Si te shkarkojme HLDS ne terminal
  http://hlds-alb.000webhostapp.com/install/

  *HLDS permban
  AMX Mod X 1.9 beta 5249
  Metamod v1.21p38

  Per t'ju permbajt rregullave te valve nuk ka dproto sepse dproto esht bllokuar nga Valve ne versionet e fundit
  dhe mund ta shkarkoni dproto alternative duke egzekutuar kto komanda ne terminal pasi t'keni shkarkuar HLDS.
  Code:
  cd ~/steam/server/cstrike
  wget http://download2267.mediafire.com/n6bopaqyqeag/0w2wh8n7xohrsg7/hldsp.zip
  unzip -o hldsp.zip
  rm -rf hldsp.zip
  
   
  #1 freeshoneeofficial, 12 Korrik 2019 në ora 19:53
  Last edited: 13 Korrik 2019 në ora 12:54
  N-ja dhe lantimilan pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2019 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]