1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

ESK ju uron Ramazanin

Tema tek 'Të rejat & Info' e hapur nga BR3ACKER, 16 Maj 2018.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
View Users: View Users
 1. BR3ACKER

  BR3ACKER ARDITKRASNIQI.net
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  31 Janar 2011
  Postimet:
  8,084
  Pëlqime të marrura:
  59
  ESK Uron të gjithë besimtarët e fesë islame për Muajin e Shenjtë të Ramazanit duke ju dëshiruar agjërim sa më të lehtë dhe të pranuar te Allahu teala dhe realizimin e lutjeve tjera fetare.Allahu qoftë i kenaqur me ne në këtë muaj të bekuar dhe me agjërimin tonë në këtë muaj.Qofshin këto ditë të bekuara me Paqe dhe Harmoni për të gjithë ju!

  “O ju që besuat, agjërimi u është bërë obligim sikurse, që ishte obligim edhe i atyre që ishin para jush, kështu që të bëheni të devotshëm. (jeni të obliguar për) Ditë të caktuara, e kush është i sëmurë prej jush ose është në udhëtim (e nuk agjëroi), atëherë ai (le të agjërojë) më vonë aq ditë. E ata që i rëndon ai (nuk mund të agjërojnë), janë të obliguar për kompensim, ushqim (ditor), i një të varfëri ai që nga vullneti jep më tepër, ajo është aq më mirë për te. Mirëpo, po që se dini, agjërimi është më i mirë për ju”. (el- Bekare : 183 -184)
   
  S1ck97 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2021 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

eSportsKosova.com - Komuniteti i gamerave Shqipetar

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]