1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

Counter Strike 1.6 eSK UCP 7.5

Tema tek 'Download Center' e hapur nga iRuLe, 24 Nëntor 2010.

View Users: View Users
 1. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Djem e di qe ju kem lodh me CS-ja po kush ka mundesi dhe deshiron me lujt ne serverat ton ateher duhet me marr Counter Strike 1.6 eSK UCP 7.5

  Cfar ka ky konter cka na sherben :

  Counter strike 1.6 eSK eshte me UCP mrenda dmth e ka anticheat mrenda dhe nuk bojn cheats ne to.
  Counter strike 1.6 eSK bon ne New Game (dmth me kriju loj te re ne lan) po vetem me Counter Strike 1.6 eSK (NO UCP).
  Counter strike 1.6 eSK permban 240 mb dhe eshte nje Rip i paster nga orginal Steam i konvertum non steam.
  Cka dmth nonsteam? (Nonsteam quhet sepse ju nuk keni nevoj te paguni qe ta keni Counter Strike 1.6 Vetem duhet me shkarku edhe me lujt)
  Dmth eshte i patchirat me nje PATCH nga i cili cs-ja nuk e kerkon Steam id qe te konektoheni ne servera tjer,
  Kuptohet me kete Cs mundeni me lujt ne Servera qe nuk jon orginal te steam po (Cracked servers) Kuptohet me apo pa ucp dhe duhet te jen p48.
  Instalimi eshte shum i thjeshte.....next next deri ne finish ku pastaj do te keni dy Shkurtesa.
  1 Counter Strike 1.6 UCP (e cila sherben per te hyr ne servera qe jon te mbrojten me UCP anticheat 7.4)
  2 Counter Strike 1.6 (No UCP) e cila eshte per ata qe kan problem me ucp dhe deshirojn te lujn cs ateher kan mundesi me hy ne servera qe jon pa UCP anticheat.
  Ju kisha preferu te gjithve me marr ket CS sepse eshte krejt NEW release dhe ska te bej me ata te KPS-s
  Ata qe dojn HLTV,HLDS, Me keqardhje ju njoftoj qe ky version si ka pra ruani Counter Strike 1.6 KPS sepse ju vyn per HLTV apo per HLDS.
  Poashtu Ju kisha preferu me majt KPS 2nd cs te riun sepse bon ne new game dmth ne LAN .

  Edhe 1 her ju lutem Kush nuk din se si me instalu ucp let te merr ket cs me ucp dhe veq te instalon e le te hin me lujt.
  Freqat ne ket cs bojn vetem ne fund e shtoni pas -gl e boni -freq 100 si ne vijim:
  Per Windows 7 X64 bit veproni keshtu :
  Code:
  ""C:\Program Files (x86)\Counter Strike 1.6 eSK\ucp.exe" -nojoy -nomaster -nointro -game cstrike -appid 10 -noforcemaccel -noforcemparms -gl -freq 75 
  Per Windos XP veproni keshtu:

  Code:
  ""C:\Program Files\Counter Strike 1.6 eSK\ucp.exe" -nojoy -nomaster -nointro -game cstrike -appid 10 -noforcemaccel -noforcemparms -gl -freq 75 
  [​IMG]

  Info shtes:
  Setup Name: Counter Strike 1.6 eSK UCP 7.5 (esk.zip)
  File Size: 240 MB (240.314.007 bytes)
  Punon vetem ne Online Servers (Kosova Servers)
  data e krijimit16.01.2012

  Redme (LEXOM)
  ne qoft se ju del naj problem a naj sen do te ju ndihmojm dhe do te shtojm ketu, ket cs e kan provu me shum se 20 veta dhe ska pas as 1 problem,
  po ne qoft se ju del juve naj problem ateher keni nodnje VIrus ne pc sepse ucp nuk punon ne kompjuter te infektum.
  Ne qoft se keni AVG antivirus ateher ju rekomandoj eset nod32 sepse avg-ja jep alarme false dhe nuk ju len me lujt me ucp.
  Ju lutem para se me postu ketu a me kerku ndihm lexone pak ket Post timin e ateher kerkoni ndihm apo kritikoni apo sugjeroni.
  Them qe ky eshte konteri im i fundit per UCP e di qe pak ju kem lodh po cka me ba gjithcka kunder Cheaterav po duhet me bo.
  Rekomandoj te gjith ata qe e kan ANTIVIRUSA me bo disable gjat instalimit (sepse antarit ray nuk ja lajke me startu
  setupi qe me fillu instalimin)[reklam][/reklam]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Shkarko nga Direct Link:

  Code:
  http://www.goo.gl/tPTxE
  Code:
  http://www.kps-hosting.com/esk.zip

  [kujdes]Pritoni me copju linkun ateher per ta downloaduar :
  [reklam][/reklam]Kliko KETU
  [/kujdes]

  VIDEO
  [video][/video]​
   
  $hine pëlqen postimin.
 2. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  EDITED BY HAJRA LEXONE

  Kush e ka Avastin edhe AVG-n fshini qita antivirusa sepse nuk ju lajn me perdor UCP-n dmth konterin me ucp se lojn mu lshu

  Pasi ti fshini ata antivirusa merrne eset nod32:

  nga ky link: <!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/PPQDK" onclick="window.open(this.href);return false;">http://goo.gl/PPQDK</a><!-- m -->

  qe edhe key-at me bo full:

  Code:
  Username: EAV-58832124
  Password: 3eadbme3mu
  Expiration: 20/02/2012
  
  Username: EAV-59225586
  Password: k4a5khndh7
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225589
  Password: u7277caef3
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225594
  Password: 627fd43mpx
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225600
  Password: fhru7p5scp
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225606
  Password: r8j4hm6aud
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225624
  Password: pdum22apmc
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59225629
  Password: uhms3arpbc
  Expiration: 28/04/2012
  
  Username: EAV-59229679
  Password: kcthx2rmet
  Expiration: 27/04/2012
  
  Username: EAV-59229685
  Password: 5dadav2t33
  Expiration: 27/04/2012
  
  
  
  Per ata qe se din qysh doket AVASTI edhe AVG_JA

  qe:

  avasti:
  [​IMG]
  Avg-ja
  [​IMG]

  =================================================================================================================
  Zgjedhja e Problemeve me UCP:
  =================================================================================================================
  11.01.2012

  Pash se qe sot ne diten e pare qe Counter-Strike eSK i ri u lansua disa prej antarve te eSK paten probleme me UCP dhe te njejtin problem e kisha dhe une, por perderisa e gjeta 1 zgjidhje mendova qe ta paraqisja ketu ku te gjithe ju mund ta shihni.

  Qe ne momentin e pare kur ju e hapni CS me UCP ju del nje tabele e tille:

  [​IMG]

  Natyrisht qe do te dali pasi kjo file eshte Read-Only. Atehere gjeja e vetme qe duhet te beni eshte:

  • Klikoni me butonin e djathte te mousit tuaj mbi ikonen e CS ESK UCP dhe tani shkoni Properties. Aty shtypni Find Target...

   [​IMG]
  • Tani selektoni te gjitha filet si ne figure dhe shkoni perseri Properties

   [​IMG]
  • Me pas aty do te keni me Tick Read-only, ju thjesht duhet te klikoni aty qe kutia te behet nga [​IMG] ne [​IMG].

  Klikoni Apply dhe OK dhe tani mundeni te luani CS ESK UCP pa problem!


  Ky punim është bërë nga unë (no.0brU) ekskluzivisht per eSportsKosova. ©
  Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Është rreptësisht e ndaluar të kopjohet, rishpërndahet, ri-publikohet ose modifikohet çdo material që ndodhet në këtë punim.
  =====================================================================================================================
  Thnx to NoBru
  =====================================================================================================================
  PO shof qe po hapen shume tema rreth problemeve qe po ju jep UCP,
  Ktu e keni nje permbledhje te probleme kryesore, pra mos hapni tema kot nqs zgjidhjen e problemit e keni ketu .

  - Proxy.dll PROBLEM
  [​IMG]

  Shkarko ket file dhe lexo tekstin brenda. ---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/CT1fZI2L/proxyddl.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/CT1fZI2L/proxyddl.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -Detected VAC Secure
  [​IMG]

  Nqs del ky problem ath ndale STEAM qe e ke ne taksbar dhe boje EXIT.
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -File Corrupted

  [​IMG]
  Nqs te del ky problem ath ndale Firewall ose boje EXit/Disable antivirusin
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -GameUI.dll

  [​IMG]
  Shkarko ket File dhe lexo tekstin.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/hREVdDZj/GameUI.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/hREVdDZj/GameUI.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -HW.dll
  [​IMG]

  Shkarko ket File dhe lexo tekstin.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/_Ha6ISDb/hwdll.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/_Ha6ISDb/hwdll.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -OpenGL32.dll


  Shkarko ke FIle dhe lexo tekstin.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/2DCj6dz3/opengl32dll.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/2DCj6dz3/opengl32dll.html</a><!-- m -->

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -Steam.dll
  [​IMG]
  Shkarko ket file dhe lexo tekstin.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/dPwRM4Xb/Steamdll.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/dPwRM4Xb/Steamdll.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -SW.dll & Software Mode
  [​IMG] & [​IMG]
  Shkarko dhe lexo.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/YO9jZe6f/swdll__Software_Mode.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/YO9jZe6f/sw ... _Mode.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  -UCP is not a valid Win32 Application
  [​IMG]

  Shkarko.---> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/c3STMaJc/ucpexe_is_not_a_valid_Win32_ap.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/c3STMaJc/uc ... 32_ap.html</a><!-- m -->
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ky esht nje nder problemet qe nuk ka zgjidhje te plot . . oshe menyra e zgjedhjes e postuar ne forum ktu mirpo nga te 4-tertat menyra ende askujt nuk i ka funksionu perpos formatizimit te PC . . . nje menyr shum e thjesht dhe e shpejt e zgjedhjes se kti problemi esht System Restore - Pasi te paraqitet problemi UCP is not a valid Win32 Application at'her Benjani system restore PC-s dhe do ta shihni vet se gjithqka do te jet ne rregull . . osht nje menyr e thjesht mirpo funksionon . . dhe diqka shtes ky problem UCP is not a valid Win32 Application vjen si pasoj e virusave . . . dhe futjes se gjerave ne sektorin ku e keni te instalur Cs-n si models e gjera te tjera . .
  Osht e testume nga vet une dhe funksionon 100 % .
  By Baam.

  -UDP Socket
  [​IMG]
  Shkarko.----> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.4shared.com/file/57_9xf3o/UDP_Socket.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.4shared.com/file/57_9xf3o/UDP_Socket.html</a><!-- m -->

  Thnx to XHL LongHorn !
   
 3. PLAY

  PLAY Administrator
  Administrator

  Anëtarësuar:
  9 Qershor 2010
  Postimet:
  1,585
  Pëlqime të marrura:
  1
  Re: Counter Strike 1.6 eSK


  QEKY O MA I MIRI KOMPLET ME UCP :)
   
 4. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  e di met vertet ju kena lodh veq edhe na jem lodh tu mundu me gjet ZGJIDHJE per keta cheatera...

  tash cka keni me bo ju qe sdini me instalu ucp veq merrne cs instalon edhe luni.

  Asgje me shum shpend ti e ki ucp ski nevoj me marr kta se e ke nreq motii.
   
 5. blekzIII

  blekzIII Hero

  Anëtarësuar:
  17 Qershor 2010
  Postimet:
  859
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  jo be qfar te lodhni :p Weq Shyqyr e pasni ba me UCP direkt Flm Shum per Kit Sen :p Mu ka mush Program Files krejt cs te hajres gati i Kom edhe Te Longit huauh :p
   
 6. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Kush e ka marr e ka instalu testu pls na tregoni se a po bon a ka far problemi apo eshte i knaqen me to ?
   
 7. blekzIII

  blekzIII Hero

  Anëtarësuar:
  17 Qershor 2010
  Postimet:
  859
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Mue pom qet prej cs edhe po ma qet Kshtu merre Cs Ucp edhe Linkin e kti konterit :p
   
 8. ex-d0x.~.

  ex-d0x.~. Ushtar

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  23
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  hajr a osht e domosdoshme me lujt me qit cs a bon edhe me naj cs ma te vjeter p.sh 1.6 ESK(134Mb)
   
 9. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Ateher pat serveri problem i Clanwarit jo conteri dalloj senet pak..

  Po veq a din me instalu UCP-n ne ta ti ski nevoj me marr po ata qe sdin e marrin kta ;).
   
 10. Arben

  Arben Reshter

  Anëtarësuar:
  24 Qershor 2010
  Postimet:
  61
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  une e kom pas edhe at cs tjeter um ka boo ucp edhe nata pram e morra qit cs me ucp nta po ma qet qit sen si po klikoj ne cs me hi edhe nat cs me ucp veq edhe nqit cs me ucp nta pom vanon shum dej po hi ka 10 her po ma qet "
  [​IMG]

  qe muni me pa
   
 11. ATOMIX

  ATOMIX Pro Gamer
  Pro Gamer

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  412
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Merre qita edhe shko qite n C:/Program File/Counter Strike 1.6 eSK/
  veq e gjun qaty edhe t bon :)
  <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sendspace.com/file/f2paap" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.sendspace.com/file/f2paap</a><!-- m -->
   
 12. PIONERI

  PIONERI Toger

  Anëtarësuar:
  11 Qershor 2010
  Postimet:
  110
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  e downlaodova e instalova , edhe hina me lujt po bon super
  niher ska naj defekt ishalla ska me pas :D
   
 13. sHpendo.Star

  sHpendo.Star Tetar

  Anëtarësuar:
  29 Shtator 2010
  Postimet:
  50
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Te puna e cheaterav... war_ning pot kuptoj shum mir ;) A aty qe thash na mytet me cs un veq hajgare kom bo! Pot kallxoj diqka drejt qat her n fillim kur e ke qit qit UCP'n kur kun pa e kshyr e pata instalu... "VEQ BRAVO T KOFT" QIKY O NI SEN SHUM I MIR PER ATA QE SDIN ME INSTALU UCP'n. Un per veti hala as 1 problem se kom pas me UCP.
   
 14. -darddyy-

  -darddyy- Ushtar

  Anëtarësuar:
  23 Tetor 2010
  Postimet:
  37
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  pse tash spom bon hi ,UCP e kom t'instalume,po hi dei n'server edhe pom qet si retry.
  Qka o problemi djem :?:
   
 15. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK


  qo naj foto o kush te shohim se cka se as qe je ka di me na tregu!
   
 16. Lizardi

  Lizardi Legend

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,173
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Shum i knaqur qysh po rrok , :cool:


  Edhe shum shum dosene i kish tmira -)

  Pra war_ning as mos e ki gajle mos pot deshton , se shum nice ka dal qiku cs ESK protocol 48
   
 17. blekzIII

  blekzIII Hero

  Anëtarësuar:
  17 Qershor 2010
  Postimet:
  859
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  Jo I Knaqun po Shum i gzum Se :p Krejt ok osht kam bon :p
   
 18. Arben

  Arben Reshter

  Anëtarësuar:
  24 Qershor 2010
  Postimet:
  61
  Pëlqime të marrura:
  0
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  apet spom bon po ma qet qata
   
 19. iRuLe

  iRuLe Administrator
  Staff Member Administrator

  Anëtarësuar:
  10 Qershor 2010
  Postimet:
  2,051
  Pëlqime të marrura:
  15
  Re: Counter Strike 1.6 eSK


  qoma teamviewer se ja ski antivirus ja naj antivirus po ta ndalon.
   
 20. iceboy

  iceboy Chicago Boss
  Super Moderator

  Anëtarësuar:
  15 Qershor 2010
  Postimet:
  7,118
  Pëlqime të marrura:
  2
  Re: Counter Strike 1.6 eSK

  A bon qiky me UCP ?; edhe kur ta ndreq LongHorn at CS tjeter qe e ka mshel temen, A duhet me hek kto e me mar ato, apo mundem me lujt edhe me kto ?

  FLM.
   

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2019 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

eSportsKosova.com - Komuniteti i gamerave Shqipetar

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]