eSportsKosova - Gaming Community - View topic - Counter-Strike 1.6 LH 2011

eSports and Professional Gaming Community

Counter-Strike 1.6 LH 2011

Të gjitha aplikacionet dhe programet e ndryshme për Counter-Strike.

Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby LongHorn » Sat Jan 01, 2011 4:57 pm

NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011 ( ME UCP dhe PA UCP ) - Orange BOX

Image

Djem sot do tju trregoj per Counter-Strike 2011 Version 2 dmth me i Riu per momentin , para 1 kohet e pata publiku version 2011 po per shkak te disa problemeve qe u shfaqin u desht mi anulu at CS - kshtut qe ne kete version i kom rregullu ato probleme dhe eshte dal perfekt por RISIA qe e pruna ne kete Version eshte
qe ky Counter-Strike LH mund te luhet me UCP dhe PA UCP dmth si ta instaloni ne Desktop i keni 2 Icon qe jan Counter-Strike 1.6 LH (PA UCP) dhe Counter-Strike 1.6 LH (ME UCP) dmth i keni 2 mundesi me lutj me UCP dhe pa UCP nuk keni mo nevoj te instaloni 2 CS per ata qe nuk e dijin kete
dhe RISIA tjeter qe ki Version ka Patch e Steam te ri dmth (Orange BOX) eshte
ky pra eshte version 2011 nuk ka ndryshim fort te madh prej ati version 2011 qe e pata postu po veq qe jan eleminu problemet ne grafik ne instalim, DDL
Image

Image

LongHorn Edition - Version 2 (c) 2011

Features:

* Protocol 48 Non-Steam
* Exe version 1.1.2.6/2.0.0.0 (cstrike) FIXED Bug in Vista & 7
* Exe build: (4554)
* SteamID Numeric
* Setti MasterServer 12735 Servers (Play Online)
* Latest REVOLUTION Emulator 9.8.3
* AntiCheats UCP 6.5 ( Ka te Instaluar hazer, skeni nevoj te instaloni
* NEW - LongHorn GUI Version 3 (Graphical User Interface) Easy to Use & Beauty
* NEW - Backgorund (800x600 - 1024x768) - By: Daniel Luvisi
* NEW - Commander Menu (Game Settings, Mp3 Player, Useful Stuff, Server Stuff, Record Demo)
* NEW - Keyboard Commander (Much More Commanders) - Create Your Personal Config CFG
* NEW - Logo Loading
* NEW - FONTS + Shadow (Much Beauty Better Fonts Quality)
* NEW - GameStartup Song (CS Startup Song)
* NEW - Ico (Counter-Strike.exe)
* NEW - Logo 187
* NEW - Motd (NEW LOGO)
* Added - DemoLoaded Button In GameMenu (Easy To PlayDEMO)
* Added - Option to launch listen server in LAN mode
* Added - FPS & PING Booster Version 3 CFG (Much FPS TuneUp)
* Added - Counter-Strike No Force.exe (Play With NonForce Commander No Need Shourtcut -game cstrike)
* Added - 10 Chat Con Colors (Included in Commander Menu)
* Added - Best Config.cfg (Fast Script buy,slot weapons ETC...) + Best Commander Server Settings
* Added - LH Tool's ( Foder | Commander AMX, Console, No Force, Parameters Starter | 11 FIX | 35 CFG Best Player, FPS Booster v2, Tool,Tutorial,)
* FIXED - Bug Serverbrowser with favorites using S.M
* FIXED - sv_lan 0 enforce
* FIXED - Options (Video 32Bits)
* FIXED - VGuy
* FIXED - ScoreBoard "TAB"
* FIXED - Some Bugs (General GUI + Language File)
* Playable on LAN and Internet
* The original character models and weapons
* Steam Account / CD-Key NOT required. Installing, running, playing.
* Half-Life maps are totally removed
* Clean rip from original files with these exceptions
* HLDS and HLTV included and works
* Working Dedicated and Listen server
* Ads are removed
* Easy To Install & Beauty

SCREENSHOT'S

LongHorn GUI v3

ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage


KLIKO POSHT - SHKARKOJE

Counter-Strike LH 2011

Size: 237 MB


Regards
LongHorn
Rregullat e Forumit - ESK LH - - ESK E-Mail - LongHorn Tool's - LongHorn Project's

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
E drejta e autorit i përket ©LongHorn
Është rreptësisht e ndaluar të kopjohet, rishpërndahet, ri-publikohet ose modifikohet çdo material që ndodhet në
Krijimet e LongHorn ose të përdoret pa miratimin e LongHorn.

Për çdo kërkesë të tillë kontaktoni në
Email: cs.longhorn@live.com

Image
LongHorn
User avatar
Administrator
 
Posts: 8381
Joined: Thu Jun 10, 2010 6:02 pm
Location: Room For Rent

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby redmondzerofour » Sat Jan 01, 2011 5:04 pm

1SH JE PASHA ZOTEN veq vashzo njeri >>>>>>>>>>>
IDEAS FOR LIFE
redmondzerofour
Elite
 
Posts: 261
Joined: Sun Sep 12, 2010 12:44 pm

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby NitiiZ » Sat Jan 01, 2011 5:06 pm

BRAVO LongHorn

Shum e mir ish.
disa problemet ishin hjek amo krejt jo
per 3 minuta e downloadova.
Last edited by NitiiZ on Sat Jan 01, 2011 7:40 pm, edited 1 time in total.
NitiiZ
newbie
 
Posts: 44
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:50 am

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby Effective. » Sat Jan 01, 2011 5:08 pm

NO COMENT :o ! LongHorn -1 <3.
Last edited by Effective. on Tue Jan 25, 2011 9:20 pm, edited 1 time in total.
Image
Effective.
Expert
 
Posts: 513
Joined: Wed Dec 08, 2010 10:41 pm

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby jazon » Sat Jan 01, 2011 5:16 pm

ahahahahhaha far seni o allah ovlla ti meriton mashum se admin:D
I am not the best,but no one is better than me
jazon
General
 
Posts: 1688
Joined: Thu Jun 10, 2010 5:27 pm
Location: EVERYWHERE

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby Nikita » Sat Jan 01, 2011 5:20 pm

suksese shum i mir
Nikita
Nikita
Colonel
 
Posts: 1358
Joined: Thu Jun 10, 2010 5:50 pm

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby mojito » Sat Jan 01, 2011 5:21 pm

Ti je i madh o vlla! kuukuk jaran sja merr menja nirit shka din me kriju ky o vlla hallall :) :D :D
mojito
User avatar
Support
 
Posts: 5246
Joined: Fri Sep 10, 2010 10:29 am
Location: EVERYWHERE !

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby saddr0 » Sat Jan 01, 2011 5:40 pm

S`po pres meniher po e marr , hallall njeri shum shum t`pergzoj per punen qe e ban kurr mos u nal veq vazhdo , se edhe aj cka u kan perpara shum mu ka pershtat.


Problemin e vetem qe e kom has une ka qen FONT mi qitke shum t`mdhaja shkronjat po e ndreqa
Per ata qe ju del ky problem muni kshtu me ndreq :

D:\saddr0-\LongHorn\Counter-Strike LH 2011\cstrike\resource
Lypne file TrackerScheme
E hap ate dhe shkon select program e hapim me notepad dhe pastaj CTRL+F dhe shkruaj Enginefont dhe per fonte normale duhen te jen keto numra si jan n`foto ose ketu i editoni dhe i ruani hyni n`cs dhe fonti do jet normal :
Code: Select all
"EngineFont"
      {
         "1"
         {
            "name"      "Verdana"
            "tall"      "12"
            "weight"   "600"
            "yres"   "480 599"
            "dropshadow"   "1"
            "antialias"   "0"
         }
         "2"
         {
            "name"      "Verdana"
            "tall"      "13"
            "weight"   "600"
            "yres"   "600 767"
            "dropshadow"   "1"
            "antialias"   "0"
         }
         "3"
         {
            "name"      "Verdana"
            "tall"      "14"
            "weight"   "600"
            "yres"   "768 1023"
            "dropshadow"   "1"
            "antialias"   "0"
         }
         "4"
         {
            "name"      "Verdana"
            "tall"      "20"
            "weight"   "600"
            "yres"   "1024 1199"
            "dropshadow"   "1"
            "antialias"   "0"
         }
         "5"
         {
            "name"      "Verdana"
            "tall"      "24"
            "weight"   "600"
            "yres"   "1200 6000"
            "dropshadow"   "1"
            "antialias"   "0"

Ose veproni n`baz te fotove :
http://img132.imageshack.us/img132/5589/testtie.png
http://img818.imageshack.us/img818/7636/test2g.png
http://img197.imageshack.us/img197/7716/test3vx.png
http://img3.imageshack.us/img3/1338/test4r.png
http://img145.imageshack.us/img145/5091/test5g.png

Ndersa menyra me e leht eshte kjo :
Shko ne folderin se ku e keni cs dhe kerkoni folderin resource :
D:\saddr0-\LongHorn\Counter-Strike LH 2011\cstrike\resource
dhe beni paste kete file ja beni yes to all edhe hini n`cs fonti do jet n`rregull
HOTFILE
Code: Select all
http://hotfile.com/dl/93564354/f7e20cc/TrackerScheme.res.html

SENDSPACE
Code: Select all
http://www.sendspace.com/file/19mibm
• Ju lutem lexoni dhe respektoni rregullat e forumit
• Ju lutemi të jeni i qartë me pyetjet tuaja apo me problemet , ne do të ju ndihmojmë në zgjedhjen e problemit shpejt
• Për problemet ju lutemi të na jepni detaje duke hapur temën tek Kërko ndihmë

• Nëse keni nevojë për ndonjë çështje private ju lutem dërgoni PM(Private Message) tek Administratorët ose Supermoderatorët
saddr0
User avatar
Super Moderator
 
Posts: 2477
Joined: Thu Jun 10, 2010 4:57 pm
Location: ESPORTSKOSOVA

Re: NEW - Counter-Strike 1.6 LH 2011

Postby lon » Sat Jan 01, 2011 5:42 pm

Bravo LongHorn Shum Mir e ke ba Veq Vazhdo Tepara
lon
Recruit
 
Posts: 65
Joined: Sun Dec 19, 2010 12:48 am

Next

Return to ApplicationsWho is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests